Katolicke Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"
Oddział Okręgowy w Łodzi

To jest archiwalna strona Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" Regionu Łódzkiego

Zapraszamy na naszą nową witrynę: "Civitas Christiana" Region Warszawsko-Łódzki

Rekolekcje Wielkopostne Regionu Łódzkiego, Częstochowa, 6-8 marca 2020r.

31.03.2020

W dniach 06-08.03.2020 pracownicy, członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Regionu Łódzkiego przeżywali swoje Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Śladami Prymasa Tysiąclecia”.

Rekolekcje rozpoczęto Mszą Świętą wieczorną pod przewodnictwem ks. Prof. Stanisława Skobla, po której odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej „RAMIĘ W RAMIĘ Z MOIM BRATEM CHRYSTUSEM” w opracowaniu kard. Stefana Wyszyńskiego.

Drugi dzień rekolekcji rozpoczęto poranną Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Grzegorza Gołębia – Asystenta Kościelnego Diecezji Łowickiej, który wygłosił również homilię. Tego dnia wysłuchano dwóch wykładów ks. Prof. Skobla o życiu i działalności kard. Stefana Wyszyńskiego. Następnie odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rachunkiem sumienia w oparciu o ABC Społecznej Krucjaty Miłości kard. Stefana Wyszyńskiego, oraz projekcja filmu: „Jako w Niebie tak i w Komańczy”.

Zakończeniem rekolekcji była Msza Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze i złożenie kwiatów pod pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego.