Katolicke Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"
Oddział Okręgowy w Łodzi

Kontakt

Dane kontaktowe:
Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"
Oddział Okręgowy w Łodzi
ul. Narutowicza 54/8, 90-136 Łódź,
tel./fax 42 631 93 13
e-mail: lodzki@civitaschristiana.pl

Nr konta:
PEKAO S.A.
79 1240 1053 1111 0010 6355 5739
Współpraca


             Szczęść Boże,

słuchając słów Św. Jana Pawła „budujcie Civitas Christiana” przyjmujemy ważną misję. Naszą troską jest dobro społeczności ludzi świeckich. Jako Stowarzyszenie posiadamy możliwości, dzięki którym organizujemy spotkania, konferencje, warsztaty, konkursy i wiele innych. Szukamy form do kształtowania szlachetnych postaw religijnych i patriotycznych. Działania kierujemy do szerokiego grona odbiorców, bowiem zwracamy troskę zarówno na potrzeby młodzieży, jak również rodzin i seniorów. Udostępniamy drukiem miesięcznik „Civitas Christiana”, w którym zabieramy głos w sprawach istotnych dla społeczeństwa. Tak działają okręgi i oddziały w całej Polsce. Wśród nich funkcjonują oddział w Łodzi oraz oddziały w Działoszynie, Kutnie, Łęczycy, Łowiczu, Radomsku, Skierniewicach, Zduńskie Woli i Złoczewie. Członkowie, działacze i pracownicy z okręgu łódzkiego wsłuchując się we wspomniane słowa - „budujcie Civitas Christiana” - pragną zachęcić do stałego kontaktu, wolontariatu i współpracy.

            Powszechność Internetu daje nam poznać wielu inspirujących ludzi, a wraz z nimi ciekawe opinie, konkretne rady i odpowiedzi na złożone pytania. Media stale publikują zaskakujące świadectwa różnych osób. To nas zachęca do spotkań i rozmów. Zatem, jeśli masz pomysł na takie spotkanie lub inne wydarzenie kulturalne będące w obszarze naszego działania to napisz nam o tym, a my postaramy się pomóc.

            Czasem odczuwasz potrzebę działania i współtworzenia rzeczywistości, która nas otacza. Niekiedy jednak, nie masz pomysłów lub zwyczajnie nie chcesz działać w pojedynkę. Szukasz sposobu by spożytkować swój wolny czas dla innych. „Civitas Christiana” zaprasza takich społeczników do wolontariatu. Im więcej rąk do pracy tym większe rzeczy można zbudować. Ten rodzaj dobroczynności uczy się nowych rzeczy. Ponadto pozyskujemy przydatne doświadczenie i umiejętności.

            Zapraszamy do stałego kontaktu, zwykłej rozmowy. Pracując w naszych lokalach, jesteśmy gotowi poświęcić również czas na rozmowy, listy i e-mail’e. Zachęcamy do budowania atmosfery opiniotwórczej i wymiany przemyśleń.