Katolicke Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"
Oddział Okręgowy w Łodzi

Spotkanie z Misjonarkami Miłości w Łódzkim Oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana"

19.10.2017 Łódź

„Niech nikt, kto przychodzi do ciebie nie odchodzi bez poczucia, że stał się lepszy i szczęśliwszy, każdy powinien zobaczyć dobroć w twojej twarzy, w oczach i w uśmiechu.”

(św. Matka Teresa z Kalkuty)

18 października w ramach cyklu spotkań „Bliscy-dalecy, zwyczajni-niezwyczajni, czyli nasze dyskusje o świętych” gościliśmy w naszym Oddziale Siostry Misjonarki Miłości, które przybliżyły nam postać św. Matki Teresy z Kalkuty.  Siostra Dizmas, która w łódzkim domu pełni funkcję przełożonej, opowiedziała jak wyglądało życie Matki Teresy, w jaki sposób odpowiedziała na Jezusowe wezwanie „pragnę”, jaka była w relacjach z siostrami, czego się można było od Matki nauczyć. Celem życia tej niezwykłej świętej można streścić w jednym – zaspokoić pragnienie Chrystusa, o którym mówił On na krzyżu. Siostry opowiedziały także o życiu zakonnym, oraz pracy jaką wykonują na rzecz ubogich w naszym rodzinnym mieście.  Uczestnicy spotkania mieli również okazję do zadawania pytań, wspólnej modlitwy oraz ucałowania relikwii Matki Teresy. Siostry obdarowały nas upominkami w postaci książek z nowenną za wstawiennictwem Matki Teresy z Kalkuty oraz obrazkami z relikwiami. Myślę, że nie tylko mnie, ale i resztę uczestników spotkania poruszyła opowieść
o momencie odejścia Matki Teresy, którego to świadkiem była goszcząca u nas s. Dizmas. Dostaliśmy też odpowiedź na pytanie, w jaki sposób my możemy naśladować tą niezwykłą świętą w codzienności służby Jezusowi obecnemu w ubogich. Matka Teresa ujęła to tak :
Ty możesz robić to, czego ja nie potrafię. Ja mogę robić to, co się tobie nie udaje. Wspólnie możemy dla Pana Boga dokonać czegoś zupełnie wspaniałego.”

/rc/