Katolicke Stowarzyszenie
"Civitas Christiana"
Oddział Okręgowy w Łodzi

To jest archiwalna strona Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" Regionu Łódzkiego

Zapraszamy na naszą nową witrynę: "Civitas Christiana" Region Warszawsko-Łódzki

Finał XIX Regionalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Zduńskiej Woli

29.05.2018 Zduńska Wola

Dobiegły końca finałowe zmagania XIX Regionalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się 29 maja 2018 r. w Ośrodku Pamięci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli.

            W tegorocznym konkursie biblijnym organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” wzięło udział 25 szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu zduńskowolskiego oraz sieradzkiego. W rywalizacji wzięło udział 61 uczestników wyłonionych z etapy szkolnego, który odbywał się w placówkach zakwalifikowanych do konkursu.

            Ogromne zaangażowanie tak wielu młodych ludzi w poznawanie Słowa Bożego było dla organizatorów niesamowitym przeżyciem i świadectwem danym przez tą wspaniałą młodzież. W tym roku zakres merytoryczny konkursu obejmował Ewangelię według św. Mateusza. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego w części ustnej była dogrywka o trzecie miejsce. W komisji konkursowej zasiadali: ks. Damian Sochacki (wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli), p. Justyna Juszczyk (Wydział Promocji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli) i p. Marta Cieślak (Kierownik Ośrodka Pamięci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli).

            Siedmioro finalistów wyłonionych do części ustnej odpowiadało na trzy pytania dotyczące miejsca skąd przybył Jezus do Jana na Chrzest, czyn o którym Jezus wspominał, że będą go przywoływać na jej pamiątkę za każdym razem mowy o tej Ewangelii i pytanie dotyczące błogosławieństw z Kazania na Górze. Laureatami konkursu są: I miejsce zdobył KRYSTIAN KOKOT ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach, , który w obu częściach konkursu zdobył maksymalne ilości punktów, na II miejscu uplasował się  JAKUB KUDANOWSKI ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Gruszczycach, III miejsce wywalczyła ANITA LIPKA z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika)  w Zduńskiej Woli, VI miejsce zdobyła MARIA WIERUCKA z Publicznego Gimnazjum im. Generała Józefa Lipskiego w Błaszkach, V miejsce należało do MATEUSZ KOZAKOWSKIEGO ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu, VI miejsce zdobyła DOMINIKA LEWIŃSKA ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach i VII miejsce zdobyła MAGDALENA OWCZAREK z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Jasionnej.

            Fundatorem ciekawych nagród było Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli i Odział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Łodzi. Słowa wielkiego uznania i podziwu do wszystkich uczestników skierował Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik. Członek komisji konkursowej Ks. Damian Sochacki wspomniał o wspaniałym świadectwie, jakie swoją postawą i zaangażowaniem w poznawanie  Słowa Bożego dali wszyscy uczestnicy konkursu.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy życząc wszelkiego dobra.WYNIKI ETAPU PISEMNEGO


            /MM/